Z cyklu modne buty zimowe III – kowbojki

Kowbojki można śmiało nazwać kozakami, które łączą w sobie dwa odmienne style: delikatne botki i proste oficerki. Jednak kowbojki wyróżniają się zupełnie innym rodzajem obcasa, który jest lekko wcięty i tak jakby wysunięty, dzięki czemu kozaki te są tak oryginalne i odróżniają się od innych butów. Kowbojki najczęściej można kupić skórzane lub z nubuku. Jeśli nie jesteśmy zwolenniczkami Zamszowe kowbojkiprawdziwej skóry, z łatwością można dostać kowbojki wykonane ze skóry ekologicznej. Dostać również można (choć w bardzo wysokich cenach) kowbojki wykonane ze skóry egzotycznej, czyli ze skry krokodyla lub aligatora. Należy pamiętać, że jeśli zdecydujemy się na zakup takich kozaków, trzeba sprawdzić specjalny certyfikat CITES, który jest dowodem na to, że skóra, z której wykonane są buty, pochodzi z legalnego źródła.

Urzekająca w kowbojkach jest ich uniwersalność. Szturmem zdobyły serca wielu kobiet już kilka sezonów temu, a mimo tego wciąż są bardzo modne. Różnorodność kolorów i zdobień jest zaskakująca. Bardzo modne są kowbojki w odcieniach brązu, czerni, czerwieni, granatu, grafitu i fioletu. Barwa kowbojek powinna być głęboka i stonowana, jasne i rażące kolory odpadają. Sprawią, że kowbojki upodobnią się do kiczowatych białych kozaczków.Przeróżnego rodzaju zdobienia i elementy są jak najbardziej mile widziane, ale proste kowbojki, bez żadnych dodatków i marszczeń, również będą modne. Wszystko zależy od tego jak będziemy nosić kowbojki. Jeśli do spodni w taki sposób, że spodnie będziemy wsuwać do butów, zdobienia takie jak frędzle, klamry, sprzączki, pompony, naszyte aplikacje, metalowe dodatki sprawią, że zimowa stylizacja nabierze koloru i blasku. Jeżeli kowbojki wolimy nosić do spódnic, lepiej zdecydować się na jednokolorowe i raczej proste Czarne kowbojkilub z małą ilością zdobień, głównie dlatego, że spódnice najczęściej mają naszyte jakieś aplikacje, są ozdabiane w różnych miejscach. Jeśli do tego dojdą ozdoby na butach, dół może wyglądać na przeciążony dodatkami. A nie wolno zapominać o dodatkach, chociażby takich jak torebka czy pasek, które również mogą „gryźć się” z ozdobnymi kowbojkami.

Wielu stylistów uważa, że kowbojki i dżinsy to zestaw który będzie modny zawsze i wszędzie, niezależnie od pory roku. Kowbojki to taki rodzaj butów, które łączą w sobie kobiecy luz i elegancję, dlatego sprawdzą się na wiele okazji. Wiele pań zachwala kowbojki, uważając je za najwygodniejsze buty jesienne i zimowe. Dzięki temu, że obcas w nich jest średniej wysokości, wiele kobiet decyduje się na te właśnie kozaki.

RelatedPost

Dodaj komentarz