Z czym łączyć kolor łososiowy?

Jak nosić odzież w kolorze łososiowym?Jednym z popularniejszych kolorów w ostatnich sezonach okazuje się elegancki i delikatny łososiowy, doskonale harmonizujący z każdym rodzajem karnacji. Warto jednakże zdawać sobie sprawę, iż jest to odcień nieco wymagający, zatem trzeba wiedzieć, jak i z czym go łączyć, by krok po kroku stworzyć nienaganną, stylową i harmonijną kompozycję.

Pastelowe odcienie bladego różu oraz kolor łososiowy świetnie pasować zatem będą przede wszystkim do innych ubrań czy dodatków w nieco ciemniejszej kolorystyce. Warto tutaj polecić przede wszystkim zestawienie barwy łososiowej z granatem, głębokimi brązami, matowymi szarościami oraz klasyczną czernią. Stylizacja taka świetnie sprawdzi się zatem na oficjalną, ważną okazję lub wieczorowe wyjście, kiedy to stawiamy zarówno na nietuzinkowy wygląd jak i szykowne, kobiece kolory.

Ciekawym pomysłem na stylizację do pracy czy szkoły z kolorem łososiowym może być zestawienie go z czystą bielą, odcieniami kremowymi lub delikatnym ecru. Jasne kolory, takie jak również miętowy czy beżowy ładnie podkreślą przede wszystkim dziewczęcy, naturalny typ urody. Co więcej, stylizacje takie warto polecić również Paniom dojrzałym i seniorkom, ceniącym sobie skromny, aczkolwiek bardzo stylowy i modny wygląd w każdej sytuacji.

Z kolei nastolatki, lubiące przecież mocne i zdecydowane kolory mogą śmiało zestawiać odcienie łososiowego z turkusem, mocną żółcią, pomarańczem lub ciemną czerwienią. Na specjalne okazje czy Odzież na specjalną okazjęniezobowiązujące i kameralne wyjścia z przyjaciółmi można również pokusić się o dopasowanie dodatków i akcesoriów w odcieniu głębokiego fioletu lub ciemnego błękitu.

Zależnie więc od naszych gustów i preferencji modowych, oraz oczywiście od okazji i typu sylwetki wybrać możemy najbardziej odpowiadającą nam stylizację z kolorem łososiowym. Pamiętajmy jednak, iż nie zawsze więcej znaczy lepiej. W przypadku pastelowych odcieni bladego różu nie zaleca się łączenia większej ilości kolorów, gdyż może to spowodować wrażenie chaosu i ciężkości. Zdecydowanie korzystniej będzie zdecydować się na wybór kilku drobnych, skromnych i prostych dodatków w naszym ulubionym kolorze.

Kolor łososiowy niezbyt ładnie też wyglądać będzie z bardzo dekoracyjną odzieżą z nadrukami czy mocno zaznaczoną fakturą. Zrezygnujmy także z pstrokatych deseni i wzorów, takich jak choćby panterka, krata czy grochy. Również barwna odzież w kwiaty czy motywy abstrakcyjne i geometryczne niezbyt korzystnie wyglądać będzie w zestawieniu z łososiowym. Zalecamy zatem rozwagę oraz wybieranie przede wszystkim skromnych, prostych, ale tym samym niezwykle eleganckich dodatków.

Dodaj komentarz