Zimowe rajstopy

Zimowe rajstopy, rajtuzyRajstopy są nieocenione, gdy mróz trzyma, a my chcemy, aby było nam ciepło nawet w spodniach. Więc szukamy odpowiednich rajstop, aby ubrać kolejną warstwę, która ochroni nasze nogi przed zimnem. Ale rajtuzy w okresie zimowym nie muszą być przykryte spodniami. Odpowiednio ciepłe, grube rajstopy sprawdzą się idealnie w zestawieniu z zimowymi spódnicami. Wiele kobiet twierdzi nawet, że wolą taką stylizację zimową niż spodnie.

Rajtuzy zimowe, w porównaniu z letnimi, są oczywiście znacznie grubsze, wykonane są z innych materiałów, nie są tak przejrzyste. Dzięki temu, że idealnie przylegają do nóg gwarantują ochronę przez chłodem w drodze do pracy czy szkoły. Grubość w rajstopach określa miara DEN. Im wyższą ma wartość napisaną na opakowaniu, tym rajtuzy są grubsze. Rajstopy, które mają DEN powyżej 20 są już rajtuzami ocieplającymi, czyli idealnymi na zimę.

Modne rajstopyZimowe rajstopy charakteryzują się bogatą kolorystyką i różnorodnością wzorów. Oczywiście uniwersalna czerń była, jest i będzie dostępna i modna. Inne modne jednokolorowe rajstopy to przede wszystkim fioletowe, granatowe, grafitowe i ciemnozielone. Obok jednobarwnych bardzo modne są rajstopy z ciekawymi wzorami, np. biało-czarnymi rombami, łezkami, kwiatami lub innymi interesującymi figurami. Bardzo fajnie wyglądają rajstopy w kratę, tę szkocką i nie tylko. Z jednej strony krata świetnie będzie współgrać z garsonką lub żakietem, a z drugiej równie pięknie będzie pasować do sztruksowej lub dżinsowej spódnicy. Pamiętajmy, że do rajstop w kratę spódnica powinna być jednokolorowa i gładka. Rajtuzy ozdabiane wzorami i figurami nie muszą już być jednokolorowe, najczęściej spotykane są zestawienia białego z czarnym, które wyglądają bardzo elegancko i sprawdzą się do stroju służbowego i oficjalnego. Inne modne łączenia kolorów to granat i szary czy turkus i fiolet, na mniej oficjalne okazje, te kolory świetnie będą prezentowały się np. z dżinsową spódnicą. Pamiętajmy, że wzorzyste rajstopy cenowo przewyższają te o gładkiej fakturze.

Modne rajstopy kolorowe

Największą zaletą zimowych rajstop jest materiał, z którego są wykonane. Im lepsze gatunkowo, tym wyższa cena, dlatego najdroższe rajtuzy możemy dostać za około 100 zł. Średni koszt dobrych rajstop to około 20-30 zł. Rajtuzy zimowe mają zapewnić ochronę i ciepło, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby były również modne i pięknie się prezentowały.

RelatedPost

Dodaj komentarz